Dni Słowian i kultury dawnej pod Ślężą w miejscowości Sobótka

sobota, 26 października 2019, 16:00-22:00
Sobótka , Ślężański Ośrodek Kultury
71 / 715-16-25

Spotkajmy się ponownie w ramach wydarzenia ,,Dni Słowian i Kultury dawnej pod Ślężą w miejscowości Sobótka”, aby zamknąć tegoroczną przygodę ze Słowianami otwartą 4 lipca!

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowe, październikowe wydarzenie podczas którego uczcimy pamięć Przodków śpiewem, poezją i dobrym piwem z   Browar Wieżyca

16:00- rozpoczęcie
Serdecznie zapraszamy Was już na rozpoczęcie kolejnego dnia wydarzenia “Dni Słowian i kultury dawnej pod Ślężą w miejscowości Sobótka”. Rozsiądźcie się wygodnie w sali schroniska i wsłuchajcie się w opowieści o Dziadach, Duchach i Demonach…

17:00-19:00
Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 17:00 i otwieramy wykładem pana dr hab.   Piotr Grochowski   z Zakładu Antropologii Kultury, UMK. Pan Piotr jest twórcą wspaniałej publikacji, pt.: ,,Dziady. Rzecz o wędrownych żebrakach i pieśniach”. Prowadzi również badania kultury ludowej z uwzględnieniem obrzędowości współczesnych rodzimowierców.
Przewidujemy czas na zadawanie pytań.

19:00-22:00
Koncert DziewannaAgnieszka Suchy,
muzyka do poezji Wojciecha Świętobora Mytnika

Niepowtarzalne i jedyne takie spotkanie. Dziewanna przy współpracy z poetą i podróżnikiem   Wojciech Mytnik   przygotowali dla nas wieczorny koncert!

Będziemy mogli usłyszeć na nim zarówno znane i lubiane piosenki Dziewanny, jak również całkowicie nowy repertuar, w którym poezja została ubrana w melodię. Również sam autor tekstów dokona prezentacji swojej osoby i przeczyta dla nas kilka utworów.

W tą wyjątkową noc, złóżmy naszą obecnością hołd tym, którzy tworzyli i tworzą naszą kulturę oraz społeczną tożsamość.