Wrocławski Teatr Komedia – ,,Rubinowe Gody”, reż.W. Dąbrowski - Sobótka

niedziela, 8 marca 2020, 19:00-22:00
71 / 715-16-25

Wrocławski Teatr Komedia – ,,Rubinowe Gody”, reż.W. Dąbrowski

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa „luksus”, co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego – jak na ich gusta – menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się – standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności, starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny  najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt.

Polityka miesza się z codziennym z życiem, rodzinna sielanka z polityczną debatą. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest – delikatnie mówiąc – niekomfortowa?

Sami zobaczcie.

Obsada

Grażyna:   Małgorzata Szeptycka   Marian: Paweł Okoński

Ktoś:   Rafał Kwietniewski   Danny:   Radosław Kasiukiewicz

Autor: Krzysztof Kędziora

Reżyseria: Wojciech Dąbrowski

Asystent reżysera: Artur Zachorodny

Kostiumy: Maria Tomczak

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Muzyka: Bartosz Pernal

Opracowanie muzyczne: Bartosz Pernal/Paweł Dobosz

Światła: Alicja Pietrucka

Czas trwania: 100 minut + przerwa

Premiera: 12.01.2020

Sprzedaż realizowana za pośrednictwem portalu KupBilecik. Pozostałe informacje w sekretariacie od pon. do pt. w godzinach od 7:00 do 15:00, lub pod numerem 790 405 206

Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej
8 marca 2020
Godzina 19:00
Bilety :  
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/47955/Sobótka/Rubinowe+Gody/