Aplikacje

Aplikacja mobilna "Wrota Regionu" powstała w ramach współpracy trzech Lokalnych Grup Działania: Lider A4, Gromnik oraz Ślężanie. W aplikacji znaleźć można informacje o obiektach gastronomicznych, noclegach, miejscach ciekawych przyrodniczo czy też obiektach sportowo-rekreacyjnych. Każdy obiekt posiada zdjęcie, opis, dane teleadresowe oraz współrzędne geograficzne, dzięki którym z łatwością można go zlokalizować na mapie. Korzystając z aplikacji, możliwe jest również wyznaczenie trasy do danego obiektu, dzięki zastosowaniu technologii GPS.

Mobilny przewodnik prezentuje również kilkadziesiąt tras tematycznych i propozycji wycieczek, których przemierzenie pozwala zapoznać się z okolicami. Do użytkownika należy wybór, czy zamierza zwiedzić pobliskie zamki i pałace, kościoły, kamieniołomy, czy też wybiera trasę typowo przyrodniczą – szlakiem parków lub dolin rzecznych. Każda trasa zawiera plik .gpx, dzięki któremu użytkownik ma podgląd całego jej przebiegu i może sprawdzić, jakie obiekty się na niej znajdują.

Projekt promuje także najciekawsze wydarzenia z regionu i produkty lokalne: miody, wędliny i tradycyjne pieczywo to tylko niektóre z wyrobów, z których słynie okolica.

Zwiedzanie urozmaica łatwy w obsłudze planer, do którego dodać możemy interesujące nas trasy, wydarzenia i obiekty, o których chcemy pamiętać w przyszłości.

Aplikacja zawierają treści w języku polskim i angielskim, działa w trybie offline (połączenie z internetem jest potrzebne jedynie do przeprowadzenia aktualizacji). Przeznaczona jest na urządzenia w systemem iOS, Android oraz Windows Phone.Operacja Współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Oś 4 LEADER, działanie: Wdrażanie Projektów Współpracy.Produkcja: AmistadMobile.pl