Dożynki Gminy Marcinowice- Klecin 2022

niedziela, 14 sierpnia 2022, 14:00-23:59
748585226

 

Święto Plonów w Gminie Marcinowice odbędzie się w tym roku w niedzielę 14 sierpnia w Klecinie. Dożynki obfitować będą w liczne atrakcje, a organizatorzy liczą na rekordową liczbę gości. Organizatorami i gospodarzami uroczystości są Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Sołectwo Klecin oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach.

 

Część oficjalna rozpocznie się korowodem dożynkowym, który uroczyście przejdzie spod świetlicy wiejskiej na boisko sportowe. Korowód będzie miał w tym roku wyjątkowy charakter, bo oprócz delegacji kilkunastu sołectw i stowarzyszeń z gminy Marcinowice, korowód uświetnią również zabytkowe ciągniki rolnicze.

 

O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbają sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentują się miejscowości: Biała, Gruszów, Kątki, Klecin, Marcinowice, Strzelce, Szczepanów, Śmiałowice, Tworzyjanów, a także Klub Seniora z Kątek, Koło Gospodyń Wiejskich w Wirach, Koło Gospodyń Wiejskich w Zebrzydowie i Zespół „Akacjowe Śpiewule”.