Dokładna data uruchomienia młyna w Jordanowie Śląskim przez Alfreda Schölicha nie jest znana. Styl zabudowy, konstrukcja i wyposażenie świadczy o tym, że początek działalności datuje się na przełom XIX i XX wieku. Był to okres intensywnego rozwoju technicznego zachodniej Europy. Pierwotnie młyn napędzany był silnikiem na gaz koksowniczy pozyskiwany poprzez suchą destylację węgla, którą przeprowadzano przy młyńskiej kotłowni. Na owe czasy było to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie technologiczne. Obecnie nie wykorzystuje się tego rodzaju napędu, zastąpiono go napędem elektrycznym.
Po zakończeniu II wojny światowej młyn upaństwowiono. W latach 50 XX w. przeprowadzono jego modernizację, dostosowując jego proces technologiczny do ówczesnych potrzeb i wymogów.
W roku 1962 pracę w młynie, w charakterze kierownika, podjął Wilhelm Feszczuk, który pochodził z Semenowa w województwie lwowskim.
W 1992 roku młyn stał się jego własnością, aktualnie przekazując ją synowi Zenonowi. Jest on czwartym pokoleniem młynarzy w rodzinie i ma nadzieję, że jeden z jego synów zechce go po nim przejąć. Jeśli tak się stanie, będzie to piąte pokolenie młynarzy w rodzinie Feszczuków.
W młynie można zaopatrzyć się w chleb na zakwasie i doskonałe bułki pszenne z rodzynkami w rumie. Na miejscu dostaniemy również, obok doskonałego pieczywa, prawdziwe mąki różnych typów i rodzajów, płatki owsiane, kasze oraz otręby.