Stanica wędkarska Mietków w Borzygniewie

Stanica położona jest na północnym brzegu Zalewu Mietkowskiego, bezpośrednio przy osłaniającym port  kruszyw  pirsie, zapewnia doskonałe warunki dla położonej w zacisznej zatoce przystani wędkarskiej oraz wspaniały widok na dominujący na przeciwległym brzegu zbiornika masyw Ślęży.

W przystani tej wypożyczyć można łodzie wędkarskie niezbędne do wędkowania na rozległej 900 hektarowej czaszy zbiornika.

Obecnie Stanica składa się z kilku domków drewnianych, wyposażonych w aneksy kuchenne, toaletę, kominek. Teren pomiędzy domkami a przystanią przygotowany jest na pole biwakowe z zapleczem sanitarnym (kontener z WC i natryskiem). Za  kontenerem przygotowane jest miejsce do czyszczenia złowionych ryb.  A tych w zbiorniku nie brakuje.  Z drapieżników złowić można okazałe sandacze, bolenie, sumy i okonie, rzadziej szczupaki.  Z białorybu słynne są mietkowskie leszcze osiągające wagę 4 - 5kg, jazie (2 - 2,5kg/szt.) i płocie.

To właśnie atrakcje wędkarskie zbiornika w połączeniu z piękną lokalizacją Stanicy Wędkarskiej Mietków w Borzygniewie oraz z przystępnymi cenami powodują, że miejsce to chętnie odwiedzają nie tylko wędkarze.
W celu załatwienia formalności dotyczących korzystania ze Stanicy należy kontaktować się telefonicznie z kierownikiem  - Mirosławem Malcem, tel.:   601 - 342 - 393

Miejsca w pobliżu

Zagroda Turystyczna „Ślężański Młyn” wraz ze stadniną Szczepanów

Szczepanów 30
Szczepanów

PREEMIER Marcinowice

Wrocławska 12
Marcinowice

Agroturystyka „Pod Ślężą” Andrzej Zielińscy gm.Marcinowice

Wiry 25 b
Marcinowice

Trasy w pobliżu